چاپ پارچه

چاپ اکلیلی روی پارچه

جدیدا آلبوم‌ها و عکس‌های چاپ اکلیلی حسابی پرطرفدار شده‌اند. استفاده از این نوع چاپ عکس بخصوص برای عکس نوزادان و کودکان جلوه رویایی و زیبایی ایجاد می‌کند. برای اطلاعات شما مخاطبان، چاپ اکلیلی را هم میان کاغذهای چاپ بررسی کردیم. اما باید بگوییم که در حقیقت خود کاغذ نیست که عکس اکلیلی را ایجاد می‌کند.

عکس اکلیلی و براق معمولا بعد از فرآیند چاپ انجام می‌شود. در واقع عکس ابتدا روی کاغذ مناسب چاپ شده و در ادامه از روش‌های متنوعی اکلیل دار می‌شود. یک روش استفاده از لمینت‌ است. به این صورت که لایه براق و شفاف اکلیل دار بعد از چاپ توسط دستگاه لمینت روی عکس چسبانده می‌شود. در روش دیگر از دستگاه مخصوص برای اضافه کردن ذرات درخشنده روی عکس چاپ شده استفاده می‌شود.

چاپ اکلیلی

در چاپ عکس اکلیلی، اکلیل را که ذرات درخشنده و زیبایی هستند به همراه چسب های نرم و خشک روی عکس میریزند که دراین نوع چاپ از کاغذ های گلاسه که دوام بالایی دارند استفاده میکنند که پس از ریختن اکلیل دوام و استحکام کاغذ چند برابر میشود.در چاپ عکس های اکلیلی هر چه زمینه تیره تر باشه اکلیل ها درخشندگی خاصی پیدا میکنند و زیبایی بیشتری دارند. چاپ عکس انواع مختلفی دارد مثل چاپ عکس سیلک،لاستر، براق، پریل، متالیک وکریستالی و.. چاپ عکس شاین از زیباترین و لاکچری ترین نوع عکس هاست و بیشتر در ساخت البوم های عروسی استفاده میشود که بسیار منحصر به فرد و پر مخاطب است. در چاپ عکس اکلیلی زمان و هزینه صرف شده نسبت به طرح ونوع کارو سایز و کیفیت آن متفاوت است. این نوع عکس ها جذابیت خیره کننده ای دارند.
کارخانجات پیله این چاپ جذاب را بهتر از هرجای دیگری تحویل شما میدهند.

 

انواع کاغذ و پارچه های مناسب چاپ اکلیلی:

در چاپ عکس نوع کاغذ اهمیت بسیاری دارد در چاپ عکس اکلیلی و شاین از کاغذ های گلاسه و یا لمینت اکلیلی استفاده میشود که محافظت و استحکام بالایی داشته باشد.
برای چاپ عکس خوب باید کاغذی خوب و با کیفیت انتخاب کنیم و نباید از هر کاغذ ارزان قیمتی که در بازار یافت میشود استفاده کرد چون عدم رعایت این نکته باعث میشود از زیبایی کار ما کاسته شود. ما انواع مختلفی از کاغذ های عکاسی داریم که هر کدام تفاوت هایی هم با هم دارند و از نظر قیمت چاپ هم متغییر هستند. اگه بخوایهم عکس را به سرعت بیشتری چاپ کنیم کاغذ های براق و نیمه براق گزینه خوبی برای این کار هستند و میتوانند بسیار زیبا باشند.
شناخت انواع پارچه‌ قابل چاپ از آن جهت مورد توجه است که هر پارچه به دلیل جنس و ساختاری که دارد برای چاپ مناسب نیست یا حداقل شیوه‌ای متناسب را نیاز دارد. زمانی که صحبت از چاپ پارچه به میان می‌آید باید به این نکته توجه داشت که تمامی انواع پارچه منجر به تولید محصولی یکسان نخواهند شد.

 

همان‌طور که بوم برای نقاشان بسیار مهم است، پارچه نیز چنین حکمی را برای چاپ‌گرها دارد. به این نکته توجه کنید که یک بوم بد تا چه اندازه می‌تواند یک نقاشی خوب را خراب کند و همین امر در مورد چاپ هم صدق می‌کند. تی‌شرتی که از مواد بی‌کیفیت تولید شده است قطعا محصول مناسبی به شمار نمی‌رود. به همین دلیل است که توجه به جنس پارچه‌ های قابل چاپ از موارد مهم در این صنعت به شمار می‌رود.

می‌توان گفت در چاپ پارچه، استفاده از پارچه‌های طبیعی بهتر از انواع مصنوعی است. تنها به این دلیل که پارچه‌های طبیعی در جذب مایعات بهتر عمل می‌کنند. اما پارچه‌های مصنوعی به دلیل استفاده از پلاستیک و روغن، بیشتر دافع آب و مایعات هستند. هرچند شیوه های مخصوص چاپ پارچه های مصنوعی نیز وجود دارند و حتی امروزه توجه به پارچه‌های مصنوعی بیش از پیش هم شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *